Kontakt Homepage

Accellos
Skladové procesy ve WMSVychystání a balení

objednat

Vychystání a balení v systému řízeného skladu HighJump Edge

 

Příjem Zaskladnění Alokace Doplnění Realokace Sestavení sady Přeskladnění Vychystání Balení Expedice Inventarizace

 

Proces vychystávání představuje v Systému řízeného skladu HighJump Edge posloupnost požadavků na vychystání jednotlivých položek prodejní objednávky, které jsou na obrazovce přenosného terminálu zobrazovány v pořadí určeném pravidly pro sestavení vychystávací cesty. Tato pravidla jsou plně konfigurovatelná a umožňují zahrnout i specifické parametry určené zákazníkem - například hmotnost, velikost a další. Dotazy přenosného terminálu v průběhu vychystávání jedné položky představují v minimální doporučené variantě požadavek na potvrzení navštívení správného úložného místa, odebrání správného produktu a potvrzení vychystaného počtu. Dotazy, které terminál zobrazuje při vychystání položky, jsou nastavitelné - je možné zobrazit nebo požadovat zadání uživatelských parametrů, nebo zadání čísla expedičního obalu, do kterého se vychystává.

Balení standardně probíhá v průběhu vychystání, kdy Systém řízeného skladu HighJump Edge vychystanou položku ukládá do zadaného (sejmutím čár. kódu) expedičního obalu nebo do posledního otevřeného expedičního obalu. V průběhu vychystávání je možné zakládat nové expediční obaly, ke kterým se automaticky tisknou expediční etikety a zároveň k uzavřeným obalům balicí listy. Systém dále umožňuje s expedičními obaly pracovat - např. přesouvat zboží mezi jednotlivými baleními nebo vytvářet nová balení současně s tiskem etiket a označením SSCC kódy. Toto umožňuje používat rozdílné obaly pro vychystání a expedici.

Systém řízeného skladu HighJump Edge samozřejmě umožňuje vlnové vychystání, tj. sloučení více prodejních objednávek do tzv. vlny. Takto sloučené objednávky je možno vychystávat najednou a výrazně uspořit čas.

Speciálním případem vychystávání je vychystávání řízené hlasem, kterému se věnuje samostatný článek.

Hlavní vlastnosti:

  • více než 20 způsobů vychystávání
  • sestavení vychystávací cesty s cílem zajistit nejefektivnější postup vychystání, plně nastavitelná pravidla
  • možnost plné konfigurace dotazů na pracovníka v průběhu vychystání položky (kontroly, zobrazení nebo zadávání doplňujících informací...)
  • vlnové vychystání - vychystání více objednávek najednou (jedním průchodem skladu s využitím všech optimalizací sestavení vychystávací cesty)
  • evidence expedičních obalů a jejich obsahu s kompletní dosledovatelností (kdo, kdy, odkud vychystal atd.)
  • průběžný tisk etiket pro označování vychystávacích a expedičních obalů
  • možnost využít hlasového vychystání

 

< Předchozí krok | Následující krok >